Na skróty:

Galerie zdjęć

Aktualności

Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Według szacunków do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.

Ta poważna choroba może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy status społeczny. Jest w czołówce najczęściej występujących chorób. Na depresję choruje na świecie około 350 mln ludzi, a w Polsce szacuje się, że cierpi na nią około 1,5 mln osób. Pandemia koronawirusa pogorszyła tą i tak trudną sytuację. 

Depresja nie jest słabością, ani wadą

osobowości,to choroba wypartych uczuć,

które domagają się uwolnienia.

Deborah Serani 

 

We współpracy m.in. z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, psychologami, lekarzem oraz przy pomocy Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego został przygotowany materiał filmowy poruszający problem depresji.

WARTO OBEJRZEĆ:

https://fb.watch/3QEp4RxtCo


 

powrót...

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
Mickiewicza 1j, 83–262 Czarna Woda