Na skróty:

Galerie zdjęć

Aktualności

Profilaktyka zdrowia

Dnia 27 lutego oraz 5 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowia. Spotkanie z młodzieżą przeprowadziła lek. med . Krystyna Krajnik.

Pierwsza pogadanka dotyczyła cukrzycy - jej rodzajów, przyczyn zachorowań i sposobów walki z chorobą. Doktor K. Krajnik, odwołując się do współczesnych zwyczajów żywieniowych młodzieży, zwróciła szczególną uwagę na wpływ nieprawidłowego odżywiania się na rozwój cukrzycy. Podkreśliła również wielką rolę regularnej aktywności fizycznej.

Tematem przewodnim drugiego spotkania była profilaktyka HIV i AIDS. Młodzi ludzie poznali podstawowe pojęcia dotyczące HIV/AIDS, drogi zakażenia oraz sposoby postępowania w razie wystąpienia ryzyka zakażenia HIV.

Na zakończenie spotkania pani Doktor przypomniała podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Młodzież uzyskała również informację na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), czyli darmowej aplikacji Ministerstwa Zdrowia.

powrót...

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
Mickiewicza 1j, 83–262 Czarna Woda