Na skróty:

Galerie zdjęć

Aktualności

Profilaktyka czerniaka i chorób wenerycznych

Dnia 30 września br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie odbyły się zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej. Spotkanie z młodzieżą Branżowej Szkoły I st. przeprowadziła lek. med . Krystyna Krajnik. Poruszone zostały dwa ważne tematy dotyczące profilaktyki czerniaka oraz chorób wenerycznych. Jak wynika z badań, są to istotne zagrożenia zdrowia adolescentów. Celem wykładu profilaktycznego było scharakteryzowanie czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Warto wspomnieć, że czerniak jest jednym z kilkudziesięciu nowotworów złośliwych skóry, ale też jednym z najbardziej agresywnych. Natomiast choroby weneryczne należą do najczęściej występujących chorób zakaźnych. W niektórych krajach są one główną przyczyną niepłodności kobiet. Największą zapadalność obserwuje się wśród młodych ludzi.

powrót...

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
Mickiewicza 1j, 83–262 Czarna Woda