Na skróty:

Galerie zdjęć

Aktualności

29 września 2023

Integracja & edukacja. Bartel Mały

Wycieczka rowerowa klasy I S, trasa Czarna Woda-Bartel Mały-Czarna Woda. Po drodze trochę historii związanej z dziejami społeczności lokalnej, m.in. żelazny most na kanale Wdy. Miejsca upamiętniające zbrodnie hitlerowskie oraz poświęcone 5. Brygadzie Wileńskiej AK. W leśniczówce Bartel Mały, dzięki uprzejmości pana Roberta Sikorskiego, zwiedziliśmy muzeum, w którym są zebrane eksponaty związane z regionem i gospodarką leśną. Następnie wybraliśmy się na ścieżkę dydaktyczną „Bartlewianka”. Szczególnie zapadła wszystkim w pamięć opowieść o grasujących w okolicy wilkach, które ochoczo podglądają ludzi. Nie obyło się bez ogniska i kiełbasek. Humory dopisały, kondycja też.

powrót...

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
Mickiewicza 1j, 83–262 Czarna Woda