Na skróty:

Galerie zdjęć

Aktualności

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dlaczego obchodzimy właśnie taki dzień? Trzeba rozpowszechniać wiedzę na temat autyzmu i oswajać społeczeństwo z osobami autystycznymi i ich odmiennością. Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Czy wiesz, że autyzm to nie choroba? To stan, całościowe zaburzenie rozwoju człowieka. Można powiedzieć, że autyzm wprowadza zmysły w błąd. Człowiek odbiera rzeczywistość w swój własny indywidualny sposób. Niektóre osoby z autyzmem są wybitnie uzdolnione, a zjawisku temu sprzyja nieszablonowy sposób myślenia i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, dlatego mówi się o „spektrum zaburzeń autystycznych”.

Uczniowie-wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie znają dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu dzięki spotkaniom organizowanym po sąsiedzku w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym. W kwietniu zaplanowane było kolejne spotkanie, tym razem wychowankowie ośrodka mieli gościć w naszej szkole. Niestety czas pandemii skutecznie uniemożliwił organizację tego wydarzenia.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, obejrzyjcie krótki film https://www.youtube.com/watch?v=vzr5VjpHHW4 lub wejdźcie na stronę internetową Fundacji Synapsis. W serwisach społecznościowych jest również wiele grup dyskusyjnych poświęconych temu tematowi .

powrót...

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych W Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie
Mickiewicza 1j, 83–262 Czarna Woda

+48 58 587 8400, +48 58 587 8444